Өлең, жыр, ақындар

Санды 9-ға көбейту кестесі

Маңғыстау облысы, Бейнеу ауданы
Атамекен орта мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі
Санкибаева Мадина Амангелдиевна

Уақыты: 29.10.2015ж
Сабақтың тақырыбы: Санды 9-ға көбейту кестесі
Сабақтың мақсаты: Санды 9-ға көбейту  мен  бөлудің сәйкес жағдайларының   кестесін құру және толтыру
Сабақтың міндеті: Есептерді шығару және есептеу тәсілдерін дамыту біліктерін жетілдіру
Сабақтың әдісі: Ойлан, жұптас, пікірлес, сиқырлы жұлдызшалар ойыны
Ресурстар: 9 көбейту кестесі, суреттер, кесте, стикерлер
Күтілетін нәтиже: 9-ға көбейту және бөлу кестесі туралы түсінік алады
Қамтылатын модульдер: 1-модуль (кіріспе бөлімде), 2-модуль (2-тапсырманы орындау кезінде, логикалық тапсырманы орындау кезінде), 3-модуль, 5-модуль

Сабақтың барысы:

 

Сабақ кезеңі

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

1

Ұйымдастыру

2-минут

Психологиялық  ахуал туғызу

Бір шумақ өлеңмен сабақты бастау

Мен қандаймын, қандаймын

Шұғылалы таңдаймын

Күлімдеген күндеймін

Еш уайымды білмеймін

2

Үйге тапсырма сұрау

5-минут

Үйге берілген тапсырманы 8-тапсырманы сұраймын. «Автор орындығы» әдісі бойынша

Дәптерлерінен оқиды, карточкалармен жұмыс жасайды

3

Тұсакесер

3-минут

«Сиқырлы жұлдызшалар» ойыны

35:7+25

16:8+12

6*6+4

20:10+8

4

Негізгі бөлім

25-минут

9-ға көбейту кестесіне байланысты кенеттен сұрау

 

 

2. Салыстыру кезінде шарты мен сұрақтарына ерекше мән беру керек

1.18 банан мен 36 апельсин 9 балаға тең бөліп берілді. Әр бала неше жемістен алды?

2.15 сәбізді 5 қоян тең бөліп жеді.Осылайша бөліп жесе 24 сәбізді неше қоян жейді?

3.Өзіндік жұмыс

9*6+2

60+9*2

9*1+90

4.Өтілген материалды бекіту

мақсатында орындалады.

Ойлан, жұптас, пікірлес

6-7 тапсырма кезінде қолдану

 

 

 

 

А) Кітапта 63 бет бар. Әлібек күніне 9 беттен оқиды.Ол кітапты неше күнде оқып бітіреді?

Ә)Түйеқұс жұмыртқасының массасы 2 кг.Түйеқұстың 9 жұмыртқасының массасы неше килограмм болады?

 

 

9*1

9*2

9*3

9*4

 

 

 

 

1.18+36

     54:9

 

 

 

 

 

9*6+2=56

60+9*2=78

9*1+90=99

 

 

 

(40+40):10

(90-90)*100

100:(18+32)

100: (45-40)

 

 

63:9

 

 

 

9*2

5

Бағалау

5-минут

Топ басшысының бағалауы

Топтық бағалау

Мұғалімнің бағалауы

Бағалау бетшесі

Бағдаршам белгілері

Гүлдер арқылы бағалау

6

Үйге тапсырма беру 5-минут

5-тапсырма, 72-бет

Өрнектердің мәнін табу

7

Рефлексия

5-минут

Көңіл гүлі

Маған ұнады

Маған ұнамады


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз