Өлең, жыр, ақындар

6 санымен цифры

                                                           Қысқа мерзімді жоспар.

Пән:Математика

МЕКТЕП:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

1А Сандар мен цифрлар

КҮНІ:

Мұғалімнің аты жөні:

 

СЫНЫП:1

Қатысқандар

Қатыспағандар

Сабақтың тақырыбы:

 

6 саны мен цифры.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.1.2** біртаңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру

1.1.1.3** біртаңбалы сандардың құрамын анықтау.

1.1.1.1** натурал сандардың және нөл санының құрылуын түсіну, 10

 көлеміндегі сандарды тура және кері санау: олардың натурал сандар

қатарындағы орнын анықтау.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Біртаңбалы сандарды оқиды, жазады, салыстырады, тура және кері санайды.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Бір таңбалы сандардың құрылу жолын анықтайды.

Кейбір оқушылар орындай алады:

 10 көлеміндегі сандардан мысалдар құрастырады және кері амалдарды орындайды.

Бағалау критерийлері

Сандық тізбекті пайдаланып сандарды санайды, салыстырады, жазады.

10 көлеміндегі  сандарды қолдана отырып, мысалдар құрастырады.

                                                              

Тілдік мақсаттар

 

 

 

 

Пәнге қатысты лексика мен терминология.

6 саны мен цифры.

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

Натурал сандар дегеніміз не?

Сандық сәуледе бес саны қай саннан кейін орналасқан?

-4 санының көршілерін ата.

- 6 санынан алдын неше сан турады?

- Сандық сауледегі қай саннан кейін 6 саны орналасқан?

- 6 санын қай  санмен салыстыруға болады?

 

Құндылықтарды дарыту

 

Өзара сыйластыққа тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Сауат ашу . 1.1.8.1 берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап беру.

 

АКТ қолдану дағдылары

Аудио жазба, суреттер

 

Бастапқы білім

 5 саны және цифры

Сабақ барысы

 

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы.

3 мин

 

Ынтымақтастық атмосферасын орнату.

Оқушылар шеңберге тұрып, өлең жолдары бойынша қимыл жасайды

Күнге қарап күлемін.

            Оңға қарап жүремін                                                                

            Қолымдағы бес саусақ

             Бар екенін білемін                                                            

Топқа бөлу.

 Оқушыларды  қызыл, сары, жасыл көбелектер арқылы үш топқа бөлемін.

Өткен сабақты пысықтау

Топтық жұмыс.«Ұшақ ұшыру» әдісі

Ұшақтағы жазылған сұрақтарға жауап бер.

-Сандық сәуледе бес саны қай саннан кейін орналасқан?

-Бес саны шығу үшін қандай мысалдар құрастыруға болады?

Қ. Б. (күн, бұлт,  жұлдыз әдісі арқылы бағалау)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

Тыңдалым

8 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 мин

Жазылым.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 мин

 

 

 

 

 

 

 

     Жаңа сабақ.

Топтық жұмыс.  «Реттік сан» әдісі.

 Шалқан ертегісін тыңда.

Ертегі кейіпкерлерін ата және сана.

Шалқанды тартуға  тағы да көмекке кім келе жатыр? (ТЫШҚАН)

Тышқан нешінші болып тұрады? (АЛТЫНШЫ).

 

  

Ендеше алты саны сандық сәуледе бес санынан кейін тұрады.

Сандық сауледегі қай саннан кейін 6 саны орналасқан?

6 санын қай  санмен салыстыруға болады?

6 санын тура және кері санап шық.

 

Қ. Б. «Смайлик»әдісі топтар бір-бірін бағалайды

 

Оқулык 24 бет

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық 24 бет

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық 25 бет.

 

 

 

Оқулық 26 бет

 

 

 

 

 

 

24 оқу беті

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бағалау критерийлері

 

Сандық тізбекті пайдаланып сандарды санайды, салыстырады, жазады.

Дескриптор

 

 

Ертегіні тыңдайды, кейіпкерлерін атайды,санайды,6 санын түсінеді..

 

 

 

Жұппен жұмыс. «Ойлан тап» әдісі арқылы суретпен жұмыс.

Әрбір суретке сәйкес келетін мысалды тап

Бағалау критерийі:

Дескриптор

 

Сандық тізбекті пайдаланып сандарды санайды, салыстырады, жазады.

Амалдарды орындайды, суретке сәйкес келетін мысалдарды табады

Қ.Б. «Гүлдің түрлері»әдісімен өзара бағалау

Жеке жұмыс.

Дәптермен жұмыс

«Бастырып жаз» әдісі.

 

 

Бағалау критериилері

Дескриптор

Сандық тізбекті пайдаланып сандарды санайды, салыстырады, жазады

Алты санын үлгі бойынша бастырып жазады.

 

Қ. Б.   « Түрлі түсті шарлар»әдісі

 

Жұппен жұмыс.  «Ойлан  тап» әдісі     

Бағалау критерииі

10 көлеміндегі  сандарды қолдана отырып, мысалдар құрастырады

Дескриптор

Суретке қарап көбелектер санын санайды.

Қосу амалына мысалдар құрастырады.

  • «Түрлі түсті шарлар»әдісімен өзара бағалайды

Топтық жұмыс.

Саралау тапсырмасы.

 

  1. Гүлдерді сана, түстеріне қарай ажырат.

2.Алты саны қай гүлдердің түсімен байланысты екенін тап.

3.Суреттегі гүл түстері бойынша мысалдар құрастыр.

Бағалау критерийі

10 көлеміндегі  сандарды қолдана отырып, мысалдар құрастырады

Дескриптор.

Суреттегі гүлдерді санайды, түстерін ажыратады.

6 санын қай гүлдердің түсімен байланысты екенін табады.

Суретке қарап гүл түстері бойынша әртүрлі мысалдар құрастырады.

Қ. Б.  «Гул  түрлері»әдісімен топтар бір-бірін бағалайды

Сабақтың соңы

 

6 мин

 

Ұжымдық жұмыс

«Бес саусақ» әдісі

-Алты санының құрамын қалай анықтайды?

-6 санының алдында қандай сан орналасқан?

-6 санын қай  санмен салыстыруға болады?

-Сандық сәуледе алты саны қай саннан кейін тұр?       

 

 

Сұрақтар жазылған парақшалар,суреттер, қима қағаздар.

 

Саралау- оқушыларға қалай көбірек  қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары  оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау- оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қабілеті төмен оқушылар:

Гүлдерді сана, түстеріне қарай ажырат.

                         

Қабілеті орта оқушылар:

Алты саны қай гүлдердің түсімен байланысты екенін тап.

 

Қабілеті жоғары оқушылар:

Суреттегі гүл түстері бойынша мысалдар құрастыр.

 

 

 

Қ.Б. Гүл түрлері

 

. Қ.Б. Түсті шарлар

Қ.Б. Күн, бұлт, жұлдыз.

 

 

 

                               

                      

 

           

 

 


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз