Өлең, жыр, ақындар

Қазақ кино әлемі (10 сынып)

Иван Трубицын атындағы №17 жалпы орта  білім беретін мектеп-гимназиясының 
орыс сыныптарындағы қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Айдарбекова Индира Пердебековна 

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім:   ІІІ. Қазақ киносы мен театрының қазіргі келбеті

Күні:   9. 10. 23ж    

Педагогтің аты-жөні: Айдарбекова И. П

Сынып: 10 «б»

Қатысқан оқушылар:               Қатыспаған оқушылар:       

Сабақтың  тақырыбы:                  Қазақ кино әлемі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

10. 1. 5. 1 мәтіннен автордың көзқарасын (негізгі ойын) негіздейтін аргументтерді талдай отырып, астарлы ойды анықтау

10. 2. 2. 1 ғылыми-көпшілік және публицистикалық мәтіндерге сүйеніп, монолог және диалог құрау, сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын орынды қолданып, тыңдаушыға әсер ету;

Сабақтың мақсаты :

 мәтіннен автордың көзқарасын (негізгі ойын) негіздейтін аргументтерді талдай отырып, астарлы ойды анықтайды.

 ғылыми-көпшілік және публицистикалық мәтіндерге сүйеніп, монолог және диалог құрады, сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын орынды қолданып, тыңдаушыға әсер етеді.

Тілдік мақсаттар

Аудармашы, кинорежиссер, жетекші. продюсер, кинодраматург, сценарист

                             Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

 

Сабақ мақсатымен таныстыру

Ойтүрткі

* Соңғы рет қандай отандық фильмді көрдіңіз?

*Сізге ұнады ма?

*Кинорежиссер болсаңыз, қазіргі заманға байланысты қандай фильм түсірер едіңіз?

 

Мақтау 

оқулық

Сабақтың ортасы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-тапсырма

Жеке    жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

4-тапсырма. Жеке жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5- тапсырма

Топтық  жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7-тапсырма. Сөздікпен жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8-тапсырма

Жұптық  жұмыс

 

Мұғалім бағыт-бағдар береді

Тыңдалым Жазылым

Мәтінді тыңдайды,

Негізгі ақпаратты тезис түрінде жазады, мазмұнын баяндайды.

 

 

 

 

Жазылым. Тыңдалым мәтінінен «Қандай?» деген сұраққа жауап беретін сөздерді теріп жазады, олардың жасалу жолдарын түсіндіреді.

 

Ауқымды

-ды жұрнағы

Есім сөзден сын есім жасалып тұр

Жалпы

ұлттық

 

Көркем

 

Қуатты

 

Көшпелі

 

 

Оқылым. Айтылым

Мәтінді түсініп оқиды, ат қояды, жоспар құрады.

 

 

 

 

 

 

 

Жазылым

Термин сөздермен жұмыс жасайды

 

кинематография

 
  Выноска-облако: кинематография
 

 

 

 

 

 

 

Түсіндірмесі:

 

 

 

 

 

Жазылым

 Парталасымен бірге әсерімен бөліседі

 

«Ұнаған фильмнен алған әсерім»

 
  Горизонтальный свиток: «Ұнаған фильмнен алған әсерім»
 

Ойтаразы*Бүгін не үйрендіңіздер?

*Сөздік қорларыңызға қанша сөз қосылды?

*Сабақ бойынша сұрақтарыңыз

*Келесі сабаққа ұсыныс.

Қ/Б:«Бас бармақ»

        

 

Дескриптор:

Жалпы-4 балл

- тапсырманы орындайды

 

 

 Қ/Б:«Қошемет»

         

 

Дескриптор:

Жалпы-4 балл

- сын есімдерді жазады

- жасалу жолын түсіндіреді

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қ/Б: Өзара бағалау

 

 

Дескриптор:

Жалпы-3 балл

-ой бөліседі

 

Өзара бағалау

 

 

 

Белсене қатысқан оқушы «алтын кілттің» иесі атанады

Дескриптор

Жалпы-5 балл

-термин сөздерді табады

-мағынасын ашады

 

Қ/Б: «Қошемет»

 

Дескриптор

Жалпы-5 балл

-ақпарат іздейді

-ой бөліседі

 

 

        

 

 

 

Оқулық 43- бет

 

 

слайд

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық

  43- бет

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық

 44- бет

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

 

Үй тапсырмасын беру : 9- тапсырма

 

Кері байланыс

«Білім қоржыны»

Оқушылар сабақта алған білімдерін қоржынның түсі арқылы білдіреді

 

Бағалау

Формативті бағалау баллдық жүйе бойынша бағалаймын.


Пікірлер (0)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз