Өлең, жыр, ақындар

Қыс мезгіліне дайындық

Сабақ: Қыс мезгіліне дайындық

Мектеп: 76 ЖББМ  КГУ

Уақыты: 20.10.2017 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Канабекова Шынар Ахметбековна

Сыныбы: 1
 

Қатысқан оқушылар саны:15

Қатыспағандар саны:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: 
1 минут

Т1. Сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекет ету (қимыл, ым-ишараны қолдану, іс-әрекет жасау).

Т1. Тыңдаған мәтін мазмұны бойынша мұғалімнің көмегімен сұрақтарға жауап беру,сәйкес иллюстрация/суреттер/сызбалар таңдау.

А1. Сөйлеу барысында танысу, өзі туралы айту және затты сипаттау үшін сөздер мен сөз тіркестерін қолдану.

Бағалау критерийлері:

 

1. Оқушылар сөздерді тыңдайды, қайталайды, түсінеді, көрсетеді.

2. Мәтін бойынша сұрақтар құрайды, сұрақтарға қысқа жауап береді, оны қолдана алады.

3. Өзі туралы айта алады, затты сипаттайды,сөз тіркесін құрайды.

Сабақ мақсаттары:

 Барлық оқушы орындай алады: сөздерді тыңдайды, қайталайды, атайды, көрсетеді7

 Оқушылардың көпшілігі орындай алады: негізгі ойды ажырата алады, түсіндіреді, сәйкестендіреді, оны қолдана алады.

 Кейбір оқушылар орындай алады: затты сипаттау үшін сөздер мен сөз тіркестерін қолданады,таныс емес сөздерді  таба алады, қосымша ақпарат беруі мүмкін.

Алдыңғы оқу:

Стиль түрлері

Жоспар.

 

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

ресурстар

Сабақтың басы:

1 минут

1.Ұйымдастыру кезеңі:

- Амандасу, түгендеу, сабаққа назар аударту.
- Шаттық шеңберін жасау (сабақ алдында оқушылар бір-біріне жақсы тілектерін айтады).

 

 

5 мин.

 Өткен тақырыппен байланыстыру. Күз мезгілі туралы суретті көрсете отырып, өткен сөздерді, жалпы тақырыпты еске түсіру (күз, суық, жапырақ, жаңбыр).

«Бұзылған телефон» әдісі арқылы үйге берілген сөздерді еске түсіремін.

 - Әр топтың оқушысына жеке-жеке сөз айтамын.
 - Топтың соңғы оқушысы сөзді дұрыс айта ма, жоқ па?
 - Қай бала сөзді соңына үзілмей дұрыс жеткізгенін тыңдаймын. Сол оқушыға мадақтау көрсетемін.

 

 

  2 минут

 

2. Топқа бөлу

Карточкаларда берілген суреттер арқылы бөлінеді. Жапырақ, бұлт, киім

Топ ережесімен таныстыру.

ІІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын қою.

1. Мағынаны тану: Жапырақ, бұлт, киім

- Мынау қай мезгіл?
- Күз мезгілі.
- Мына суреттен нені көріп тұрмыз?

- Сары жапырақты
- Мына суреттен ше?
- Бұлт, жаңбыр жауады.
- Күн суытты.
- Жылы киім,пальто киді.

Суреттер

 

 

 

 

- Қандай белгісіне қарап бөлдіңдер?

- Айырмашылығы неде?

- Киім стилі, шаш стилі, жиһаз стилі

 

Ортасы

 5 мин

Мәтінмен жұмысқа  дайындық

1. Суреттерді көрсету

2. Жаңа сөздермен таныстыру

Жаңа сөздерді ым-ишарамен түсіндіремін.

Әр топ жаңа сөздерді түсініп,сөз тіркестерін құрайды. Бірін-бірі тыңдайды, бағалайды.

Жаңа сөздер:

Дайындалу - готовится

Қыс  - зима

ауа – райы – погода

Жылу - отопление


1 минут

Мына сурет арқылы ресми іс-қағаздар стилін түсіндіремін. Хабарландыру.

Ресми іс-қағаздар стилі туралы түсінік беру: 

 

Сергіту сәті:

1 минут

Алдымнан жел еседі,

Ағаштар теңселеді,

Кіп-кішкентай балалар,

Үп-үлкен боп өседі.

 


10 минут

  Мәтін

   Мектепте қыс мезгіліне дайындық жұмыстары жүргізілді. Ауа-райының жаңбырлы болуына байланысты жылу берілді. Мектеп қыс мезгіліне дайын.

 

 

 

Мәтінмен жұмыс

1. «Топтан өкіл» әдісі (10 мин)

- мәтінді 3 топқа бөліп беру.Топта оқу, мазмұнын түсіну.Флипчартқа түсінгендерін түсіру.

-  әр топтан 2 оқушы шығып оқыған мәтіндері туралы айтады.

2.Кері байланыс

Үш топқа мәтіндегі сөздерді қиып беремін. Сол сөздерді сәйкестендіріп сөйлемді дұрыс құрауы керек. Құраған сөйлемдерінің дұрыс – бұрыстығын алдарында жатқан мәтінмен өздері тексеріп, жіберген қателерін табады. Топ мүшелері фишкалар арқылы бірін–бірі бағалайды. Жіберген қателерін өздері дәлелдейді.

3. Мәтінге қайта оралу. Бірін – бірі бағалау

1. Күз келді.
2. Адамдар қысқа дайындалады.
3. Мектепі қыс мезгіліне дайындайды.

- Мәтін стилдің қай түріне жатады?

 Ресми іс-қағаздар стилі: хабарландыру, жарнама, өтініш.

Дескриптор:

 1. Мәтінді оқу

 2. Мағынасы таныс сөздерді жазу

 3. Әңгіме желісін сурет, сөз,флипчарт арқылы жеткізу.

 4. Мәтіннің стилін анықтау

5.  Жұмысын таныстыру

 

 

 

Рефлексия кезеңі:
1 минут

Оқушылар көңілдерін жасыл, сары, көк түсті стикерлерді өздеріне ұнаған флипчартқа жапсыру арқылы білдіреді.

 

Үй тапсырмасы
1 минут

Жаңа сөздерді жаттау,үйренген сөздерінің суреттерін салу.

 


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз