Өлең, жыр, ақындар

Абзацтар, шегіністер және интервалдар

ОҚО, Төлеби ауданы
«Майбұлақ жалпы орта мектебі»КММ
информатика пәнінің мұғалімі: Оспанова Жазира Пернебаевна

ПӘНІ: Информатика

Күні: 30.01.2017 жыл

Мұғалім аты – жөні: Оспанова Жазира

Сынып: 6б

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

   Абзацтар, шегіністер және интервалдар

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

   Абзацтар, шегіністер және интервалдарды білу. Абзацты пішімдің жаңа мүмкіндіктерімен танысу.

Сабақ мақсаттары

   Барлық оқушылар орындай алады:

   Түзеуді, азат жолды шегіністерін

   Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

   Абзацтар арасындағы интервалды. Экраннан сызғышты алып тастауды

   Кейбір оқушылар орындай алады:

   Мәтінді дискіге сақтауды. Жол асты, жол үсті белгіні қоюды

Тілдік мақсаты

   Түйінді сөздер, орысша қазақша түсіндіру

   Талқылауға арналған сұрақтар:

   Абзац, сызғыш, интервал

Алдыңғы оқу

   Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілдері

Жоспар

 

 

Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған жаттығу түрдері

Ресурстар

Басы

1 мин.

1. Ұйымдастыру.

Оқушылармен сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу.

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Суреттер.

MS Word. WordPad әдісі арқылы 2 топқа топтастыру.

 

5 мин

Үй тапсырмасын пысықтау, сұрау.

1. Түрткі сұрақтары:

   1. Пернетақтада жоқ символды кірістіруге көмектесетін бұйрық қайда?

   2. Қаріптің қандай баптауларын өзгертуге болады?

   3. Кегль деген не?

2. Тест

   10 тест сұрағы

   Әр оқушыға жеке

 

Сабақтың ортасы

15 мин

«Топтық зерттеу» әдісін қолдана отырып, оқушылардың жаңа тақырыпқа постер қорғау, ресурстан пайдалана отырып, сұрақтарды флипчартқа түсірулеріне нұсқау беремін.

 

Сергіту сәті

5 тмин

«Сиқылы айна»

 

 

10 мин

   Компьютерде тәжірибелік жұмыс. В деңгейін барлық оқушыға орындату

 

Соңы 5 мин Қосымша мәліметтер  Жаңа сабақты бекіту сұрақтарын “модерация” әдісімен қарау

Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға қалай түсіндіресіз?Оқушыларға ынталандыру сөздерін қайталап отырамын. Жек тапсырма беру арқылы

Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Сабақ барысында оқушыларға балл бере отырып соңында санап бағалаймыз

Пәнаралық байланыс: Орыс тілі, қазақ тілі, ағылшын

Рефлексия

 Алма ағашы әдісін пайдалану

«Алма ағашы»

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орныдалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? Тапсырмалар сәйкес болды ма? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге?

 

 


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз