Өлең, жыр, ақындар

Информатика 10 сынып "Пішіндер және нысандар (обьектілер)"

Сабақтың номері  8

Сынып 10

Кезеңі 1

Бала саны:

Пәні: информатика

Мұғалім аты жөні: Байдарманова Л.Н.

Жоқтар

Сынып жетекшісі

Сабақтың тақырыбы

Пішіндер және нысандар (обьектілер)

Сабақтың мақсаты

Пішін деген не? Пішіннің қасиеттері туралы түсінік беру, пішіннің кодтау алаңымен таныстыру. Нысандардың атқаратын қызметі мен қасиеттерін түсіндіру. Оқушыларды топпен жұмыс жасап, бірөбірімен пікір алмасуға үйрету.

Күтілетін нәтиже

Пішін және нысандардың әрқайсысының қасиеті болатынын және пішінге нысандарды кірістіруді, қаситеттерін өзгертуді білуі тиіс.

Қолданылатын ресурстар

 үлестірме қағаздар, тестілеу бағдарламасы, таймер, проектор, интерактивті тақта

Мақсатқа жетудегі сабақ модульдері

Кіріспе

жағымды психологиялық ахуал

Білім өзектілігін дәйектеу

Жаңа материал оқу

Проблемаларды талқылау және шешу

Оқу есептерін шешу

Бақылау және кері байланыс

Сұрақтар құрастыру мен оларды қоя білу дағдылары

Қолданылатын стратегиялар

Адам атының мағынасы, сергіту

Миға шабуыл

Мәнмәтінмен жұмыс

Жұптық және топтық тапсырмалар

Үлестірме қағаздармен жұмыс  Activote

Рефлексия

Жиынтық қалыптастырушы

Түймедақ

Сабақтың жоспары

1 Ұйымдастыру 2 Топқа бөлу 3Түймедақ сұрақтарына жауап алу  Қауіпсіздік ережелеріне тапсырма 4 Мәтінмен оқу және талқылау 5 Дәптермен жұмыс Сергіту 6 Жаңа білімді бекіту 7 Сабақтан білгеніміз 8 Қорытындылау Компьютерлік тест Activote 9 Рефлексия

Сабақтың барысы кезеңдері мен уақыттары тапсырмалары

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Блум

Пайдаланыл-ған ресурс

Бағалау

Ескертулер

Өзгерістер мен қолд. Страт. Тиімд.

АВС әрекеті

Сөйлеуі мен өз ойын дәйектей алу

Оқушының жазу сауаттылығы тәртібі, ынтасы,

Ұйымдастыру

2 минут

Жоқтарды белгілеу, үй жұмысын тексеру

Алтын ережелерді жазу

Тақтаны сүрту

ах

Журнал

Ереже

     

Топқа бөлу

3 минут

Көбелектер таңдау

Түстеріне қарай отыру

уа

       

Түймедақ сұрақтары  минут

Визуал бейсик терезесі неден тұрады?

ВБ жұмысты қалай бастайды?

Қолданыстағы жобалар деген не?

Түймедақ сұрақтарын құрастыру және оған жауап беру

Білу

кітап Тірек материалдар

Қара жәшік ішіндегі жұмыс

   

Қауіпсіздік ережелерін ескерту

3 минут

Қауіпсіздік ережелері туралы тест тапсырма орындау

Жауап береді немесе дұрыстығын растайды

 

Жарайсыңдар

Тамаша

Білгір

Тапқыр

Жиынтық бағалау

   

Мәтінмен жұмыс

Сабақтың мәнмәтінін дауыстап және жұптаса оқыту.

Не оқыдың?

Не түсіндің?

Қай сөйлем маңызды?

Керекті және маңызды сөйлемді қаламмен сызып отыру.

Сұрақтарға жауап беру.

Мәтінді өзара талқылау

 

Кітап

Тамаша ж

Нағыз құрметке лайық оқуш

Толықтырсаң дұрыс болар еді

Тағы ойланып көрші

 

Дәптермен жұмыс

Топтық тапсырмалар орындау

5 минут

 тапсырмалар тарату

Әр топқа тапсырмалар мен тірек материалдар таратып береді

 тақырыптар бойынша практикалық тапсырмаларды орындап тұжырымдайды

Түсіну

Дәптер

Үлестірме

Жазуы көркем

Жазуы тиянақты

Дәптері таза

   

Сергіту

3 минут

билейді

Орындарынан тұрып билейді

 

Видео

Қытай балеті

     

Жаңа білімді бекіту

Компьютерлерге отырғызу

Алған білімдерін компьютерде орындау

қолда

Дәптер

Кітапты пайдаланып компьютерде жұмыс жасау

Жарайсың

Тамаша

Білгір

Тапқыр

   

Сабақтан білгеніміз

Сабақтан не үйренгенін жаздыру

Сабақтан нені білгендерін және нені білу керектілерін жазады

ну

Пішін, оның қасиеттері, нысандарды визуалдауды, кодтау алаңын

     

Тестілеу жұмыс

7 минут

Активборд таратылады

Сұрақтарға жауап береді

қолдану

Тақырып бойынша  арналған тест

Жиынтық бағалау

   

Рефлексия

Қорытындылау

2 минут

Ұсыныс. Тілек. Ұнағаны. Қиналғаны.

Рефлексия жазу

 

Не ұнады?

Не үйрендің?

Мұғалімнің жақсы жағы?

Мұғалімге тілек.

     

Бағалау парағы

Үй тапсырмасы

2 минут

 

Қалыптастырушылық бағалау мен дискриптор арқылы бағалау

Үйге тапсырмасын жазады

 

90-100 бес

70-90 төрт

40-70 үш

     

 


Пікірлер (5)

Bain

Барлығын қалың әріп етпей, таблицасын шығарып енгізсеңіз әдемірек көрініп оқуға да ыңғайлы болармеді?

Lazzat5

Иә мен сізді түсіндім. Бірақ кестенің әр ұяшығынан шығарып отыру үшін көп уақыт қажет. Әрі бұл кестеде сабақтың жоспар бойынша кезеңдері мен блум бойынша реті көрсетілген. Бұдан бөлек оқытудың жеті түрлі әдістерде қолданылатын тәсілдердің қайсысы пайдаланғандығын көрсеткім келген. Сосын әрине осы тәсілдерді әріптестеріме тиімділігін бағалауына орын да бар еді. АВС оқушыларын да бақылауға орын қалдырдым.

Кестені қостым, егер материал енгізгенде қиындықтар туындап жатса(дұрыс енгізілмей немесе суреттері шықпай т,б), енгізген материалыңызды bilimall.kz@gmail.com- ға ворд түрінде жіберіп көмек сұрасаңыз админдер көмек береді.

Lazzat5

Жарайды, рахмет!

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз