Өлең, жыр, ақындар

Механикалық гармоникалық тербелістер.Математикалық және серіппелі маятниктер.

ШҚО, Абай ауданы,  М.Әуезов атындағы орта мектеп,

Физика-информатика пәнінің мұғалімі: Ләйлә Мухатова

Сынып: 11                       Пән атауы: физика

Тақырыбы

Механикалық гармоникалық тербелістер.Математикалық және серіппелі маятниктер.

Сабақ мақсаты

Оқыту мен оқудағы рефлексифтік әдіс- тәсілін қолдана отырып, «Механикалық гармоникалық тербелістер.Математикалық және серіппелі маятниктер» тақырыбы бойынша теориялық білімдерін практикалық есеп шешуін үйрену, оны құбылыспен ұштастыра білуі.

Күтілетін нәтиже

-тақырыптың ең маңызды ұғымдары меңгереді.

-сыни тұрғыдан ойлау арқылы жаңа білімдерін жетілдіреді және жүелейді.

-топта жұмыс жасаулары  қалыптасады.

Сабақ түрі

Жаңа тақырыпты өздігінен меңгеру.

Білім беру технологиясы

Топтық және жұптық  жұмыстарға арналған.

Сабақтың білім беру формасы

Сыни тұрғыдан ойлау, дарындылықты арттыру, дарындылықты арттыру.           

Сабақта қолданатын әдіс-тәсілдер

Ой-толғау, өзіндік жұмыс, оқыту үшін және оқуды бағалау,талантты және дарынды балаларды оқыту әдісі, топтық шығармашылық жұмыс.

Көрнеліктер

плакаттар,документкамера,бейнеролик.

Сабақ барысы

Ұйымдастыру

( 2 мин)

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

1. Топқа бөлу: «Қалалар» әдісі арқылы топтарға бөліну.

1.Оқушылар қалаларды таңдап қай облысқа жататынын анықтап топтасады.

Ой қозғау

(5  мин)

2.«Ыстық орындық» сұрақ-жауап арқылы өткен тақырыптын формулалары мен ережелерін еске алу.

2.Оқушылар кезекпен орындыққа отырып сұрақтарға жауабын береді.

Негіздеме бөлімі

( 15 мин)

3.Топтарға бағытталған тапсырмалар:    

1-ші топ : Механикалық гармоникалық тербелістер.

2-ші топ: Математикалық және серіппелі маятниктер.

3.Тақырып бойынша білімдерін жүйелейді, жетілдіреді.

Ресурспен жұмыс атқарып оқулықтан негіздеме мәліметті жүйелеуін үйренеді.

Топтар бір-бірін формативті бағалайды.(әр бағалауды дәлелдейді

Қорытындылау

( 12 мин)

4. «Есеп кезеңдері»  Топтар өз есептерін қорғайды, дәлелдейді. 2 жаттығу 1,2 есептер.

4. «Есепті шешу оны дәлелдеу» тақырып бойынша теория мен практиканы ұштастырады. Формативты бағалау.

Бағалау

(5 мин)

5.Сабаққа қатысуы, тапсырмаларды орындауымен қорытынды өз-өзін бағалау.

5.Критериялық бағасын ескере отырып, мұғалімнің суммативті бағасы.

Үйге тапсырма

(1 мин)

6. §1.1,1.2 конспект, 2 жаттығу 5,6 есептер.

6. Өзіндік жұмыс- оқушының жауапкершілігін, ізденісін арттырады, ғылыми деректер мен терминдерге ойларын, тілдерін дағдыландырады.

Рефлексия

( 5 мин)

7.Кері байланыс : «Білдім-Үйрендім-Ұсыныс» - стикер.

 

7.Өз ойларын, ұсыныстарын стикерге жазу арқылы сабақты және өзін бағалайды.


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз