Өлең, жыр, ақындар

Сын есімнің мағыналық түрлері

Ақтөбе қаласы,  №23 орта мектеп-лицейінің
қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Байгабылова Гаухар Жумабаевна

Пәні: Қазақ тілі

Күні: 21.11.2016ж

Класы: 6 Ғ

Мұғалімі: Байгабылова Г.Ж.

Тақырыбы

Сын есімнің мағыналық түрлері

Мақсаты

 

Оқушыларға жаңа сабақ туралы толық мағлұмат беру, сапалық және қатыстық сын есімдерді бір-бірінен ажырата білуге үйрету, өз ойларын еркін айтуға, өмірмен байланыстыра білуге үйрету,сөздік қорларын молайтып, ой-өрістерін дамыту, өзіндік пікір қалыптастыруға үйрету.

Күтілетін нәтиже

   - Сөздік қорлары молаяды;
   - Ой-өрістері дамиды;
   - Салыстыруға үйренеді;
   - Өзіндік пікір қалыптасады;
   - Өз ойларын еркін жеткізуге үйренеді.

Оқыту формасы

Жеке жұмыс, жұптық жұмыс, топтық жұмыс  

Ресурстар

Суреттер, плакат, маркер, бағалау парақшалары, стикер, балмұздақ таяқшалары

Сабақ барысы

Уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

 

 2 мин

 

7 мин

 

 

 

3 мин

 

2 мин

 

 

 

 

 

20 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

3 мин

 

 

 

 

4 мин

 

 

 

3 мин

 

 

 

 

 

 

1 мин

Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасып, жоқ оқушыларды белгілеу

Амандасады

 

Үй тапсырмасы. «Семантикалық карта» арқылы үй тапсырмасын сұрайды (5 мин)

Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады, ой қорытады.

 

Жаңа сабақ

1. Қызығушылықты ояту. Аудио арқылы мәтін  тыңдату. Сөздер жазады, жаңа сабақтың тақырыбын анықтау.

2. Оқулықтан ережені оқытады, ассосиация құрғызады. (10 мин)

3. Топтық жүмыс жасатады.

1 топ. «Венн диаграммасы»сапалық сын есім мен қатыстық сын есімді салыстырады

2 топ «Хикаяттар картасы» суретке қарап мәтін құратады

3 топ «Синектика»

4 топ «Болжау стратегиясы» «Қарға мен түлкі» мысалының желісі бойынша

5топ «Тірек сөздер » әдісі оқулықпен жұмыс.

Сергіту сәті «Суретті мақал-мәтел»

суретке қарап мақал-мәтел құратады, сын есімдерді ағылшын,орыс тілдеріне аудартады.

Аудио арқылы мәтін  тыңдайды. Сөздер жазады, жаңа сабақтың тақырыбын анықтау

Оқулықтан ережені оқиды, ассосиация құрады.

3. Топтық жүмыс жасатады.

1 топ. «Венн диаграммасы» сапалық сын есім мен қатыстық сын есімді салыстырады

2 топ «Хикаяттар картасы» суретке қарап мәтін құратады

3 топ Синектика

4 топ «Болжау стратегиясы» «Қарға мен түлкі» мысалының желісі бойынша

5топ «Тірек сөздер » әдісі оқулықпен жұмыс.

 

Сергіту сәті «Суретті мақал-мәтел» суретке қарап мақал-мәтел құрайды, сын есімдерді ағылшын,орыс тілдеріне аударады.

 

Қорытындылау. «Сөздер банкісі» сапалық, қатыстық сын есімдерді екі топқа бөліп жаздыртады

«Сөздер банкісі» сапалық, қатыстық сын есімдерді екі топқа бөліп жазады

 

Бағалау.  Формативті

Формативті бағалау. Бағалау парақшаларын толтырады.

 

Үйге тапсырма беру.

102 бет 100-жаттығу

Үй тапсырмасын жазып алады

 


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз

Пікірлер